В Україні вже давно, масово, скоріше, навіть системно викрадають автомобілі, в основному, іноземного виробництва (імпортні), використовуючи для цього найрізноманітніші схеми, прилади, прийоми, інші хитрощі. Злочинці тисячами викрадають машини у їх власників, в більшості випадків працюючи парами, щоб убезпечити себе, мінімізуючи за рахунок цього існуючі і можливі ризики. За один день в Україні, в середньому, викрадають не менше трьох автівок.
Професіонал, попередньо вивчаючи майбутній об’єкт викрадення, витрачає на ознайомлення з ним всього лише 5-10 секунд. Досвідченому злодію цього часу виявляється цілком достатньо. На сам злом і подальший угон авто, враховуючи різні обставини, умови роботи викрадача, у крадій витрачає від декількох секунд (при наявності пристроїв, що дозволяють здійснювати перехоплення сигналу від замка машини) до двох, трьох хвилин. Витрачати більшу кількість часу на угон автомобіля, що знаходиться на вулиці або навіть на стоянці, що охороняється, стає вже ризиковано, оскільки людина, довго крутиться навколо одного автомобіля з незрозумілою метою, неминуче привертає до себе увагу оточуючих. Такі пристрої, які називаються грабери, можна легко придбати в інтернеті. Там вони вільно продаються, але самі по собі є досить дорогими. Хоча з урахуванням можливого прибутку такі витрати себе дуже швидко виправдовують.
Грабери
Самі грабери в деяких випадках значно спрощують процес викрадення авто, скорочуючи час, необхідний на абсолютно непомітний для господаря злом автомобіля. Адже граббер відключає майже будь-яку сигналізацію, роблячи це так само, як такі звичні для себе процедури абсолютно рефлекторно здійснює сам власник машини, використовуючи традиційний, звичний для нього пульт від сигналізації. Адже замку машини абсолютно байдуже, хто саме посилає йому радіосигнал на потрібній частоті. Але для попереднього перехоплення сигналу від замка потрібної машини викрадачам все ж потрібно іноді поїздити, постежити за власником авто протягом досить тривалого періоду часу.
Без попередньої підготовки витрачати більше п’яти хвилин на злом навіть дорогого авто для самого викрадача стає вельми небезпечно, роблячи виконання подібного замовлення в більшості випадків просто нерентабельним.
Ефективність протиугінних систем
Не рятують від угону авто навіть найдорожчі системи автосигналізації та інші системи захисту, які здаються власникам авто досить надійними і активно рекламуються виробниками охоронних систем, насправді не мають 100% -й ефективністю. Від крадіжки не рятує ні сигналізація, ні блокатори системи управління, якщо ваше авто потрапило під приціл зловмисників.
А ось GPS-маячок, професійно встановлений і налаштований, виявити і ліквідувати не так-то просто. GPS маячок для автомобіля можна налаштувати таким чином, що пристрій буде посилати сигнали про своє місцезнаходження із заданою періодичністю, наприклад раз на добу. Відправлення сигналу відбувається за лічені секунди, в решту часу ж пристрій працює в режимі очікування, при цьому не посилаючи ніяких радіосигналів, за якими можна виявити факт його наявності та визначити його точне місцезнаходження.