Бесіда зі спеціалістами охоронного агентства «Охорона24» про роботу систем безпеки.
Сьогодні в сфері безпеки активно використовуються цифрові технології. І це ставить під питання роль людського фактору в охоронній сфері. Чи залишається в ній місце для самих охоронців, і які задачі перед ними тепер постають?
Більш детально розібратися для чого потрібні подібні технології нам допоможуть спеціалісти фірми «Охорона24» в особі її директора Віктора Барабана, керівника відділу по роботі з ключовими клієнтами Івана Грасюка та заступника директора з технічного розвитку Романа Міночкіна.
Частина 1.
Взаємодія чи конкуренція?
На питання відповідає директор ТОВ Охорона24 Віктор Барабан
— Вікторе, на вашу думку, чи правильно буде повністю відмовитися від фізичної охорони?
— Складно уявити надійну охорону без охоронців, адже відеоспостереження не може повністю убезпечити об’єкт і є, скоріше, інструментом для відслідковування. Це актуально скрізь, починаючи з магазинів, і закінчуючи банками, а також ломбардами, де штатний співробітник здатен швидко відреагувати на будь-які підозрілі дії відвідувачів.
Нерідко можна почути думку від керівників організацій, що охорона на основі технічних засобів набагато надійніша. Але це лише бажання зекономити. В реальності ж все не так гладко, як на словах. Так, один сторож не здатен протистояти цілій групі грабіжників. Але технічна система безпеки тут виявиться взагалі безсилою.
Охоронець же зможе розпізнати небезпечну ситуацію й вжити відповідних заходів. У результаті будуть оповіщені спеціальні групи, які зможуть вирішити проблему на професійному рівні. Плюс до всього, охоронець переключить увагу злочинця на себе, в той час як співробітники організації зможуть викликати допомогу.
— Чим же фізична охорона краще?
— По-перше, охоронець легко впорається з дрібними злочинцями та грабіжниками. Він зможе відслідкувати переміщення вантажів, спостерігати за відвідувачами та їх поведінкою. Тому той же магазин не буде втрачати кошти на дрібних крадіжках. Що ще дуже важливо: хороший професіонал здатен не просто врятувати майно, але й захистити життя людей. А на це поки технічна система не здатна.
Звичайно, фізична охорона більш витратна. Особливо, якщо послуги надають професійно підготовлені співробітники. Але при цьому, ви зможете бути впевнені в якості їх роботи.
— Як правильно організувати роботу охорони?
— По-перше, потрібно зрозуміти що якісна охорона просто неможлива без взаємодії служби безпеки організації з правоохоронними органами. В усіх успішних і крупних агентствах є координаційні центри, в яких підтримується зв’язок з усіма підрозділами. Це необхідно для того, щоб у випадку виникнення загрози був своєчасно поданий сигнал, на який групи охорони швидко відреагують, виїжджаючи на об’єкт, що охороняється. У більш серйозних ситуаціях, координаційний центр зв’язується з правоохоронними органами. Саме злагоджена робота цих структур здатна забезпечити дійсно надійну охорону. В іншому випадку, особливо небезпечні ситуації буде просто неможливо вирішити.
«Відділ обслуговування та користь його роботи»: як стосунки з партнерами зробити довготривалими – читайте в другій частині інтерв’ю.