Великій відсоток грабежів виконується професійними «домушниками», які досить непогано розбираються в стандартних охоронних системах «Дунай», «Оріон», «Лунь», «Аякс» та інш., знають їх слабкі місця і маючи технічні прилади можуть легко обійти стандартну систему охоронної сигналізації. Для підвищення надійності систем сигналізації можливе використання різних засобів активного захисту об’єктів, а саме:
– ввимкнення – вимкнення освітлення;
– Різнотипні сирени;
– Системи замкнення будинку ;
– Заповнення приміщення туманом, який блокує подальше пересування злочинця;
– Піротехнічні системи (різного типу застосування) та інші.
Данні системи керуються за допомогою охоронного приладу, який програмується для кожного пристрою окремо.
Системи працюють в двух режимах:
- Пультова охорона з відео.
Відео передається на ПЦС після генерації приладом сигналу «Тривога», що контролюється електронним реле, та фізично не дає змоги переглядати відеокамери оператором на об’єкті , що не стоїть під охороною. Стан тривожної сигналізації цілодобово контролюється персоналом пульта охорони та після отримання сигналу «Тривога» з шлейфів сигналізації, оператор бачить картинку з об’єкту в живому часі та приймає подальші рішення.
Якщо є факт проникнення оператор направляє на об’єкт найближчу групу швидкого реагування, та при потребі викликає наряд патрульної поліції з подальшим координуванням дій.
Таким чином система дає можливість майже повністю виключити хибні виїзди груп реагування, та дає можливість провести затримання злодіїв по «горячим слідам».
- Автономний режим.
Працює безпосередня окремо від системи відео спостереження, не залежить від передачі сигналу на пульт,та дає можливість зберегти дорогоцінні хвилини до приїзду поліції. Може розбудити всіх сусідів, і добряче налякати грабіжника який все таки проігнорував перші рівні захисту (наклейки, замки, освітлення) та навіть замкнути грабіжника в середині будинку.