Бездротові системи з’явилися порівняно недавно, проте, вони успішно завоювали частину ринку відеоспостереження й знайшли свого покупця. Суть роботи бездротових відеокамер полягає в бездротовій передачі відеосигналу від камер до приймальних пристроїв по радіоканалу – найчастіше це Wi-Fi, але моделі, що працюють на загальнодоступних (на ліцензованих) частотах, також користуються попитом.
Де використовується бездротове відеоспостереження?
Не дарма бездротові системи відеофіксації успішно захоплюють ринок товарів для охорони, адже їх застосування на деяких об’єктах здатне заощадити величезну кількість коштів на організацію відеоспостереження. Якщо порівнювати з вартістю провідних систем, заощадити можна в декілька разів, без втрат в якості та надійності системи.
Застосування таких систем є найбільш доцільним на об’єктах, що мають велику площу або довжину, наприклад: території аеропортів і морських портів, великі заводи й фабрики, освітні установи. Також вони застосовуються у випадках, коли неможливо або проблематично встановити дротову систему, адже не завжди можливо прокласти кабель для камер. А якщо на об’єкті необхідно встановити велику кількість камер, уявіть, скільки часу займе штроблення стіни, риття траншеї, протягання кабелю через дахи, бетонні перекриття; а найголовніше, в яку копійчину це влетить.
Однак, не варто вважати що бездротові системи це панацея, їм, як усім іншим, властиві як плюси, так і мінуси.
Переваги та недоліки бездротових камер
До безперечних переваг можна віднести:
- – Відсутність необхідності прокладки кабелю зв’язку;
- – Великий радіус дії радіопередавачів;
- – Наявність на ринку пристроїв як аналогового, так і цифрового типу;
- – Короткі терміни установки й настройки, швидкий запуск в експлуатацію;
- – Хороша перешкодозахищеність в дорогих моделях;
Недоліки розглянемо більш докладно:
- – Живлення. Відсутність необхідності в кабелі зв’язку не означає, що і живлення відеокамера також буде отримувати у бездротовий спосіб. Звичайно, вбудовані акумулятори в камерах присутні, але вистачить їх дуже ненадовго, адже портативні ядерні батарейки поки ще не винайшли, а енергоспоживання пристроїв досить високе, особливо в моделях з інфрачервоним підсвічуванням. Це є проблемою, вирішити яку можна двома шляхами: або часто міняти акумулятори (а уявіть, що таких камер на об’єкті десятки), або підключити до зовнішнього джерела живлення 12В / 220В, що не завжди можливо.
- – Обмежена кількість пристроїв. На обмеженій території не можна підключити велику кількість камер, адже канал передачі даних не гумовий. Тому доведеться або встановити меншу кількість камер, або пожертвувати якістю картинки і частотою кадрів, щоб забезпечити одночасну роботу всіх пристроїв.
- – Стійкість до перешкод. Якщо дорогі моделі нею безперечно оснащені, то дешевші моделі можуть її не мати. Особливо це є актуальним в умовах щільної міської забудови, де присутня велика кількість електромагнітних перешкод і шумів, які можуть вплинути на якість прийому сигналу аж до повної його втрати.
Тільки тверезо зваживши всі переваги та недоліки всіх систем відеоспостереження, необхідно приймати рішення на якій системі зупинити свій вибір – на дротовій, бездротовій або комбінованій. Сподіваємося, що інформація в цій статті була для Вас корисною.