Організувати охорону приміщень та територій порівняно простіше, ніж забезпечити безпеку вантажу, що транспортується. Адже на стаціонарних об’єктах можна повністю все розрахувати, передбачити всі потенційні загрози та вжити відповідних заходів щодо забезпечення безпеки за допомогою фізичної охорони та застосування всіляких охоронних систем і пристроїв. Супроводжувати вантаж в цілості й схоронності – завдання підвищеної складності, адже в дорозі може трапиться все що завгодно, загроза може виникнути й наздогнати непередбачено через обстановку, що постійно змінюється.
Для запобігання неприємностей в процесі переміщення цінних вантажів, слід звертатися тільки до перевірених охоронних фірм з багаторічним успішним досвідом роботи й високою репутацією серед клієнтів. Тільки професіонали зможуть встановити всі фактори, що впливають на перелік охоронних заходів під час перевезення вантажів і бути у всеозброєнні перед потенційними загрозами.
Принципи забезпечення схоронності вантажу при перевезенні
Транспортування вантажів може здійснюватися різними шляхами: по повітрю (авіасполучення: літак, вертоліт), залізничні перевезення, по воді (на судах) та за допомогою автотранспорту. Супровід вантажів, що транспортуються автотранспортом, є найбільш популярним і затребуваним видом послуг, тому розглянемо цей процес докладніше.
Залежно від характеру вантажу та його цінності розробляється оптимальний маршрут слідування, що враховує такі фактори: місця дислокації постів ДАІ, автозаправні станції, СТО, актуальна криміногенна обстановка, прогнозовані погодні умови, потенційні місця для короткочасних зупинок. У разі далеких або нічних перевезень необхідно передбачити наявність на маршруті безпечних місць для стоянки та ночівлі.
Що стосується особового складу. Способи розміщення охоронців при супроводі вантажу та їх кількість можуть варіюватися виходячи з особливостей транспортування та фінансових можливостей замовника:
- Якщо вантаж перевозиться на вантажних автомобілях, то одного автомобіля охорони може бути недостатньо, особливо якщо вантажівок декілька. Як правило, кількість необхідних машин супроводу приймається з розрахунку: на 3 машини з вантажем – 1 машина супроводу.
- За тих же умов, автомобіль супроводу можна не залучати, а просто розмістити в кабіні кожної охоронюваної машини поруч з водієм як мінімум одного охоронця.
- При далеких перевезеннях слід передбачити необхідну кількість співробітників для позмінного несення вахти, в тому числі в нічний час.
- Бюджетний варіант включає в себе поєднання посади водія й охоронця в одному співробітникові.
Напевно, не варто згадувати про те, що всі охоронці зобов’язані пройти інструктаж, мати особисту ліцензію, мати відповідну спецпідготовку й мати в своєму арсеналі необхідне екіпірування та технічні засоби. А укладений договір і важливий в ньому пункт про матеріальну відповідальність охоронної фірми за вантаж, забезпечить Вам повний душевний спокій та позбавить від зайвих хвилювань.