Статистика показує, що з року в рік кількість викрадень автомобілів тільки збільшується. А розкриття злочинів такого роду на сьогоднішній день залишається вкрай низьким, на жаль. І виходить, що якщо автомобіль викрадуть, повернути його законному власнику, швидше за все, не вийде. Тому кожен автолюбитель докладає всіх зусиль, щоб зберегти свого чотириколісного друга в цілості й схоронності. Велика кількість автосигналізацій представлена на ринку, проте жодна з них не здатна гарантувати 100% безпеку, навіть найдорожчі й просунуті сигналізації професійні викрадачі зможуть нейтралізувати при належному підході. Для підвищення захисту свого авто, їх власники можуть звертатися до нетрадиційних засобів, наприклад, встановити так звані “секретки” – приховані кнопки, які знеструмлюють машину й тим ускладнюють її викрадення. Або вішають замки на кермо, знімають акумулятор, механічно блокують елементи управління. Всі ці засоби добрі, але в кінці-кінців злодії можуть просто навантажити автомобіль на евакуатор і відвезти, в такому випадку вищеописані хитрощі не допоможуть. А зможе допомогти завчасно встановлений засіб GPS-стеження. Захистити безпосередньо від викрадення він, звичайно, не зможе, проте з його допомогою можна буде свій автомобіль оперативно розшукати й повернути.
Різновиди пристроїв стеження за автомобілем
Автомобільні GPS-пристрої стеження можна розділити на два види – це трекери та маячки. Спробуємо розібратися як працює gps-трекер і як працює gps-маяк.
- GPS-трекер визначає своє місце розташування безперервно й безперервно надсилає сигнал з координатами на віддалений сервер за допомогою GSM-передавача. Це дозволяє дізнатися де знаходиться машина в будь-який момент часу. І в разі викрадення знайти її вийде набагато легше, ніж за допомогою маяка, особливо якщо машина буде постійно в русі. Постійна робота пристрою стає причиною високого енергоспоживання, що, в свою чергу, унеможливлює тривалу роботу виключно від вбудованих джерел живлення, отже трекер повинен бути підключений до акумулятора автомобіля за допомогою дротів. Виявивши дріт, зловмисникові не складе особливих труднощів його перерізати та позбутися самого пристрою.
- GPS-маяк на відміну від трекера, визначає своє місце розташування й надсилає звіти через деякі проміжки часу. Ці настроювані інтервали можуть бути в межах від декількох хвилин до декількох днів. А між сеансами зв’язку маяк просто знаходиться в режимі очікування, практично не споживаючи електроенергії. Тому вбудованої батареї зазвичай вистачає на багато місяців, а то й на декілька років роботи без підзарядки. Завдяки відсутності дротів, відсутності активності між сеансами зв’язку та завдяки скромним розмірам, зловмисникові виявити наявність цього пристрою вкрай важко. Адже заховати його можна в найнесподіванішому місці, та й спеціальний сканер активних GSM-GPS пристроїв не зможе злодієві допомогти в пошуках цього маленького шпигуна.
Що краще обрати – маяк або трекер?
Однозначної відповіді на це запитання не існує, адже кожен з пристроїв має свої переваги й недоліки, та й з точки зору популярності використання не можна назвати однозначного лідера. Що для Вас важливіше, обирати тільки Вам. Якщо важлива скритність, автономність – обирайте маяк. Якщо більш важливо в будь-який момент мати можливість отримати координати автомобіля – купуйте трекер.