Контроль доступу (СКД)

 

Забезпечення безпеки на підприємстві є наріжним каменем практично в будь-якій сфері бізнесу. Незамінним помічником в цій нелегкій справі виступають системи контролю доступу. У житті ми майже щодня стикаємося з цими системами, починаючи від домофону в під’їзді, закінчуючи турнікетами в громадському транспорті. У бізнесі СКД застосовуються також майже всюди, – зустріти їх можна як в маленьких офісних приміщеннях, так і на великих виробничих гігантах з тисячами співробітників.

Завдання цих систем зводиться до захисту охоронюваного об’єкта та його частин від проникнення зловмисників і здійснення ними протиправних дій, при цьому забезпечуючи безпроблемний доступ і переміщення авторизованих співробітників по території підприємства. Особливо актуальним є застосування таких систем на великих підприємствах, де необхідно забезпечити розмежування доступу на декілька рівнів, щоб працівники різних відділів мали відповідні їм рівні доступу до певних приміщень та дозволених зон безпеки.

Також до функціоналу СКД можна віднести облік робочого часу співробітниками підприємства – це суттєво спрощує для керівництва завдання ефективного менеджменту персоналом.

Принцип роботи систем контролю доступу

Для того, щоб визначити наявність дозволу доступу конкретної людини до конкретної охоронюваної зони, система повинна її ідентифікувати. У ролі ідентифікатора користувача можуть виступати такі предмети як: персональна карта, електронний ключ, спеціальні брелоки із записаним на них унікальним кодом. У пам’яті СКД має бути база даних користувачів зі заздалегідь прописаними для них рівнями доступу. Співробітник підносить брелок до зчитувача, система авторизує користувача, і у випадку якщо доступ дозволений, передається відповідна команда на пристрій, що обмежує доступ (електронний замок, турнікет). Тепер можна спокійно пройти.

Види систем контролю доступу

Залежно від кількості приміщень та кількості співробітників, СКД можна умовно поділити на два види:

  1. Автономні системи контролю доступу – призначені для одного або для невеликої кількості приміщень.Не маючи надмірної складності архітектури, вони складаються з автономних (тобто не пов’язаних мережею між собою та з комп’ютерною мережею) контролерів, керуючих елементами контролю (наприклад, електронний замок).На контролер повинна бути попередньо завантажена база користувачів.
  2. Мережеві СКД – застосовуються на середніх і великих підприємствах.Переваги систем контролю й управління доступом в мережевому виконанні більш значні, ніж в автономних систем. Підключення всіх пристроїв системи до мережі дозволяє збирати статистику в режимі реального часу, відстежувати місцезнаходження будь-якого співробітника в будь-який час, додавати та видаляти користувачів за декілька кліків, змінювати права доступу, віддалено відкривати всі замки у випадку нештатних ситуацій та подій (пожежа, задимлення, затоплення) для швидкої евакуації людей і т.д.

Що ми пропонуємо

Компанія Охорона24 – це команда найдосвідченіших фахівців в галузі охоронних послуг. Установка та підключення систем контролю доступу в Києві – одна з наших найпопулярніших послуг. Ми можемо створити систему контролю доступу будь-якого рівня складності із застосуванням найсучасніших технічних пристроїв, повністю здійснити всі роботи: від проектування системи до введення в експлуатацію та подальшого сервісного обслуговування.

Телефонуйте! Наші фахівці нададуть відповіді на всі Ваші запитання!

×
Call Now Button