За даними міністерства внутрішніх справ, найпоширенішими кримінальними злочинами є грабіж і крадіжки, а Україна займає одне із найперших місць серед рівня злочинності в Європі, тому якісна організація безпечного середовища – нагальна потреба в персональній безпеці, безпеці дітей, рідних і близьких людей, майна та об’єктів бізнесу.
Серед найпоширеніших та дієвих методів захисту, ключову позицію займає встановлення систем відеоспостереження. Це швидкозростаючий сегмент на ринку систем безпеки. Відеонагляд сьогодні, це скоріше елемент повсякденного життя, з яким ми стикаємося постійно, навіть не звертаючи на це увагу. Камери відеоспостереження на вулицях, в метро, супермаркетах, ресторанах, торговельних центрах, під’їздах жилих будинків та на прибудинкових територіях давно не рідкість.
Охоронна система відеоспостереження – це комплекс складових, які завдяки оптичним пристроям, що безперервно виконують оперативний збір даних, забезпечують повний візуальний нагляд над заданими об’єктами в реальному часі. Це дозволяє миттєво реагувати на небезпеку. Лише правильне та грамотне проектування систем охоронного відеоспостереження гарантує реалізацію основного завдання всієї системи – повний контроль об’єкта з усіма подіями, що відбуваються.
Завдання, які виконує охоронна система відеоспостереження
- цілодобовий контроль за об’єктом в реальному часі по всьому периметру, без наявності сліпих зон
- віддалене спостереження з будь якої точки світу
- безперервний доступ до архівів відео з камер охоронного відеоспостереження
- доступ до відео з камер з різних пристроїв (телефон, планшет)
- можливість сповіщення в разі виявлення підозрілої активності на території об’єкта
- періодичне автоматичне надіслання власнику фото/відео з камер за потребою та ін.
За технічними характеристиками відеоспостереження буває аналоговим, гібридним та цифровим. Аналогове відеоспостереження зустрічається все рідше. Для його реалізації потрібні пристрої, які вже застаріли, наприклад відеомагнітофони. Також, цей спосіб не дає такої високої якості зображення і прагматичності у використанні, яких потребують сьогоднішні користувачі. Гібридне відеоспостереження використовується для модернізації встановлених раніше аналогових систем. Цифрові камери для охоронних систем відеонагляду володіють відчутними перевагами над попередніми варіантами – це і висока якість зображення, і мінімум додаткових пристроїв, і ергономічність та довгий термін експлуатації незалежно від місця розміщення.
Зовнішнє відеоспостереження передбачає собою монтаж спеціальних вуличних камер, спроектованих таким чином, щоб мінімізувати вплив зовнішніх факторів та погодних умов на них. Це варіант для нагляду за відкритими об’єктами, здійснюючи охоронні заходи не тільки за об’єктом, а і за прилеглою територією, що дає змогу оперативно зреагувати до того, як зловмисник потрапить безпосередньо на об’єкт.
Для внутрішнього відеоспостереження використовуються найрізноманітніші камери різних розмірів, видів, та можливостей, які можна встановлювати самостійно або звернутися до професіоналів, які виконають проектування, підберуть найоптимальнішу систему відеоспостереження під потребу клієнта, виконають монтаж та здадуть в експлуатацію. Такий спосіб відеоспостереження використовується в безлічі варіантів – офіси, магазини, житлові приміщення і в багатьох інших.
Турбуючись про безпеку свого бізнесу, або свою особисто, потрібно обирати найефективнішу та надійну альтернативу всім іншим способам, якою і є встановлення системи відеоспостереження.